2016. Május.

TÁMOGATÓINK: RÖSZKE KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA

SPORTKÖRI HÍREK

Tisztelettel köszöntöm a kedves olvasóimat, a Falusi Suttogó, májusi sportoldalán.

LABDARÚGÁS: Folytatódott a bajnoki pontvadászat, a labdarúgó bajnokságokban! Utánpótlás U-16, és a felnőtt csapatunk is pontokért hajt, az U-7, U-9, U-11, U-13 gyerekeink pedig a „Bozsik” tornákon, Mórahalmon, és itthon küzdenek a jobb helyezésekért!

Bordány SK U-16 – Röszke SK U-16: 1 – 1 (0-1)

Az itthoni Zsombó elleni győztes mérkőzés után, Bordányba lépett pályára utánpótlás csapatunk. A cél, pont vagy pontok megszerzése volt. Ideálisak voltak a körülmények, kellemes napsütés, jó pálya, a csapat is a legjobb felállásban tudott kiállni!

Hiába voltak jók a körülmények, jó játék nem tudott kialakulni! Enyhe mezőny fölényben játszottak a gyerekeink, szerény kis helyzetecskéinket, sajnos nem tudtuk értékesíteni. Kovács Laci gyorsaságára voltak kialakítva a támadásaink, amik végül is a tizennyolcadik percben hozták meg az eredményt! Egy nullára vezettünk! Ekkor úgy nézett ki, hogy meglesz a mérkőzés, lesznek még gólok is. A félidei szünet után, a hazaiak támadtak többet, ami a hetvenhetedik percben vált góllá, az eredmény egy-egy!  Nem is változott az eredmény, a mérkőzés végéig, így, egy pontot sikerült Bordányból elhoznia, a csapatnak!

A képet, Bordányban, a mérkőzés előtt készítettem.

Állósor: Vas Gergő (kapus), Kovács László Alex, Nagygellér Péter, Acsai Pál, Szalma (Poló) Gábor (edző), Császár Norbert, Mulati Dániel, Sztathatosz Sebestyén, Takó Patrik (kapus).

Guggolnak: Csikós Dominik, Schvartz Tamás, Juhász Gábor, Tari Zoltán, Tanács Kornél, Vajas Tamás, Szabó Gábor.

Röszke SK U-16 – Szatymaz SE U-16: 7 – 2 (5-0)

Izgalmakkal kezdődött a nap, a mérkőzés előtt, hiszen úgy nézett ki, hogy itthon, szégyenszemre, nem leszünk tizenegyen a kezdésre!!! Az utolsó pillanatban lett meg a létszám, így, csere játékosok nélkül kellett, megkezdeni, és lejátszani a mérkőzést!

A Szatymazt otthon, az ősszel, nagyon megverte a Röszke! Ez most nehezen akart indulni, de Mulati Dani, a hetedik percben megszerezte a vezetést! Tartalékosan is jobb volt a Röszke! A félidei pihenőig, Kovács Laci háromszor, míg Nagygellér Peti egyszer vette be a vendégek kapuját! Szünet után, kihagyta a helyzeteket a hazai gárda, kettő találatra futotta az erejükből, Vas Gergő és Kovács Laci állította be a hét kettes végeredményt.

Székkutas TC U-16 – Röszke SK U-16: 0 – 3 (0-1)

Nagyon röviden a mérkőzésről. Három nullára győzött a csapat, gondolhatná, aki nem látta, hogy sima meccs volt. A kínlódás, és a vergődés, összes variációját előadta, a kilencven perc alatt a társaság, mire ez a három gól megszületett! Nem mentség, hogy az ellenfél nem volt sportszerű, és idősebbek is játszottak hamisan! Az osztályozása ennek a mérkőzésnek, és a játékosainknak, egy nagy O (nulla)!!!

Góllövőink: Csikós Dominik, Mulati Dániel, Kovács László Alex.

Móravárosi Kinizsi U-16 – Röszke SK U-16: 1 – 1 (0-0)

Ezen a mérkőzésen, végképp elszálltak a bajnokságot megnyerő remények!!! A döntetlen azt jelenti, hogy pontokkal maradt le a csapat, Fábiánsebestyén csapatától! Viszont a második hely, borítékolható. Ez is szép eredmény, csak hát lehetett volna első hely, egy kis akarással, edzésre és mérkőzésre járással. Góllövőnk: Kovács László Alex

Váltakozó sikerekkel, folytatódott a felnőtt csapat pontvadászata is!

Megye III Homokhát Csoport

Röszke SK – ST. Mihály FC II: 12 – 0 (4-0)

Az Ásotthalmi vereség után, nagyon jól jött, ez a kedélyeket, és a lelkeket felvidító mérkőzés. Először is, nem volt egy súlycsoportban a két csapat, másodszor, ezen a mérkőzésen, kis kivétellel, a hazaiaknak minden sikerült! Ez meg is magyaráz mindent.

Góllövőink: Bajusz Róbert (3), Papdi Csaba (3), Tanács Attila (2), Berta Martin (2), Csehó Béla, Szurcsik Péter.

Röszke SK – Pusztamérges FMC: 4 – 1 (2-1)

A sorsolás szerint, kétszer játszott hazai pályán, a Röszke. Reméltük, hogy a Mihály telek elleni formát, át tudja menteni a társaság, a tabellán, lentebb helyet foglaló, vendégek ellen! Ha teljes egészében nem is sikerült, de a győzelemhez, egy kicsit döcögősen, de elég lett!

Góllövőink: Berta Martin (2), Kávai Péter, Szurcsik Péter.

Baks Baráti SE – Röszke SK: 1 – 1 (0-0)

Ha előre felajánlották volna az X et a Baksiak, elfogadtuk volna! Ezzel a gárdával, oda vissza, finoman fogalmazva, izgalmas mérkőzéseket vívtunk! Ez a mérkőzés is beillett a többi sorába, de mégis egy kicsit, keserű száj ízel jöttünk haza. Izgalom, kimaradt helyzetek itt és ott, közeledve a vége fele, vezetést szereztünk a mérkőzés 87. percében! Természetesen nagy volt az öröm, hogy ez már megvan. Sajnos a Baks, nem így gondolta, és a 90. percben kiegyenlítettek!!! Összességében, szerintem, igazságos az X! Góllövőnk: Csehó Béla.

USC Tanárképző Szeged – Röszke SK: 0 - 5 (0-3)

A Tanárképző kérésére, még az őszi szezonban, felcseréltük a pályaválasztó jogot. Így fordulhat elő, hogy háromszor játszik idegenbe, a Röszke. A kicsit tartalékosan felálló vendégeknek, 22 perc kellett, hogy, a különben nem egy súlycsoportban lévő hazaiak, kapuját bevegyék! A kérdés csak ez volt, mikor indul el a gól gyártás? A jó játék meghozta a gólörömöt a 25. és a 27. percben is volt belőle, az első félidőben. A hazaiak, még a szünet előtt, kihasználták mindhárom cserelehetőségüket!!! A második félidőben a Röszke visszább vett a lendületből, a biztos vezetés tudatában, így a hazaiak helyzetekig is eljutottak. Gólt azonban, mégis a vendégek rúgtak, a 80 és a 86. percben!

Góllövőink: Tanács Attila (3), Berta Martin, Tóth Endre.

KIK – BOKSZ

A következő beszámolóban, Dobó Gábor, kik-boksz szakosztályvezető, fog Önöknek tájékoztatót adni, eddigi munkájukról, verseny részvételükről, jövőbeli terveikről.

„2015-ös évben, sajnos nem szurkolhattunk röszkei versenyzőnek, kick-box versenyeken.

Szabadi István Popey a Röszke SK. Popey Team vezetőedző döntése alapján, két ifjú sportolónak érvényesítettek nemzetközi sportigazolványt. Barna Bence 8Kyu (sárga öv egy piros csík, és Hatvani Barna 9Kyu (fehér öv két piros csík), akik a Cadet1 korosztályban indulhatnak, a WAKO világszövetség által rendezett versenyeken.

Az első versenyen sajnos csak Barna tudott indulni.

-200 km-t utaztunk Nádudvarra, ahol az első 4Fight kupán próbálhattuk ki tudásunkat.

Szerencsére Barna súlycsoportja nem volt túl népes. De akikkel küzdött, azok már legalább két éve indulnak versenyeken. Ha nyert meccsünk nem is volt, a kitartó küzdelem, meghozta a kis kezdő versenyző első két bronz érmét. Light – Contact, és Kick - Light kategóriában. Büszkék lehetünk Hatvani Barna teljesítményére, hiszen a tapasztaltabb, technikailag képzettebb ellenfelek ellen, cseppet sem meghátrálva, hajtotta lelkesen a pontokat.

A jövőben, az itt megszerzett tapasztalatokat kamatoztatva, és persze sok edzéssel felkészülve, bizakodva indulunk, az elkövetkező versenyeken.

Várjuk az új jelentkezőket, sportolni vágyókat, az edzéseinken a sportcsarnokban, kedd 16.30 és csütörtök 17-óràs kezdettel.”

Kedves olvasó, a következő beszámolómban már, a végeredményekkel, kész tényekkel tudok szolgálni, mivel befejeződnek a kiírt bajnokságok, vége lesz a pont és gólvadászatnak!