2018. December.

TÁMOGATÓINK:

Röszke Község Önkormányzata

Tisztelettel köszöntöm a kedves böngészőt, honlapunk  decemberi sportoldalán.

Labdarúgás: December másodikán egy elhalasztott mérkőzés lejátszásával, befejeződött az U-19 utánpótlás bajnokságban szereplő csapatunk, őszi pontvadászata is! Téli pihenőre vonulhatnak a gyerekek. Szereplésükről egy mondatban: a nyolcadik helyen végeztek az őszi tabellán, ami a hozzáállásuk alapján talán jónak is mondható, de lehetett volna ettől jobb is!

14. forduló: Csengele KSE – Röszke SK: 6 – 0 (0-0) Nem láttam a mérkőzést, de ez akkor is egy katasztrofális vereség!!! Továbbá: no, komment!!!

15. forduló: Röszke SK – Móravárosi Kinizsi: 0 - 2 (0-2) Az első félidőt átengedtük a vendégeknek, a második félidőben már egyenrangú ellenfelek voltunk, késői ébredés!

0

Elhalasztott mérkőzésen, a Tömörkény vendégeiként fejezte be a csapat, az őszi bajnokságot!

9. forduló: Tömörkény KSE – Röszke SK: 4 – 3 (2-2) Hideg időben, de gyönyörű napsütésben játszotta a két csapat a mérkőzést! A vendéglátók nem tisztelték a vendégeket, mert negyedóra elteltével már vezettek kettő góllal! Ekkor kezdett ébredezni a Röszke, majd fokozatosan átvette a játék irányítását, és a félidőre egalizálta az eredményt, kettő-kettő! A második félidőben mindkét csapatnak voltak helyzetei, de a vendégek nem akarták a szerencsére bízni a végeredményt, így már megnyugtató két gólos vezetésre tettek szert! A végén a játékvezető nagylelkűségének tulajdonítható, tizenegyessel szépített a Tömörkény! A dicséret és elismerés, a csapat minden egyes játékosának kijár, különösen Bíró Daninak, aki a négy lőtt góljával, főszereplője volt az év utolsó mérkőzésének!

Szalma Gabi edző, és fiai, a Tömörkényben győztes csapat.

CSONGRÁD MEGYEI I. OSZTÁLY

14. forduló: UTC 1913 Labdarúgó KFT – Röszke SK: 3 -1 (2-0) „A mérkőzések először is, fejben dőlnek el”, mondta ezt, egy a labdarúgás tudományában járatos ember! Maximálisan egyetértek az állításával, visszaemlékezve hajdanvolt játékos pályafutásomra! Ezt a mérkőzést a Röszke nem nyerte volna meg, ha másnap reggelig játszották volna is! Állítom, hogy a csapat, de én is, úgy mentünk az UTC pályára, hogy ez egy sima parti lesz, hozzuk a három pontot! Sajnos nem így lett, de remélem tanult a vereségből a csapat.

Góllövőnk: Pipic Barnabás

15. forduló: Röszke SK – Tiszasziget SE: 0 – 2 (0-1) A bajnokságban a tabellát vezető Tiszasziget volt a vendégünk. Előre bocsátom, hogy jó kis csapat, ezen a napon két góllal jobbak voltak a Röszkénél, de semmi különöset nem csináltak, csak hajtottak, de azt nagyon, a mérkőzés kezdetétől a mérkőzés lefújásáig! Egy gól az első játékrészben, egy a másodikban, mondhatom magabiztos győzelmet arattak! Természetesen tudom azt, hogy egy sokkal jobb anyagi körülményekkel rendelkező csapat, és ebből adódóan a játékos állományuk is nagyon jó!

A bajnokságok befejeztével, közeledve az ünnepekhez, köszönetet szeretnék mondani mindenkinek, legyen az játékos, szurkoló vagy támogató, hogy sikeresen, közösen, elértünk az év végéhez! Köszönet a játékosoknak a szereplésért, hogy a tabellákon, mindegyik csapatunk, megnyugtató helyen pihen, a téli szünetben! A szurkolóinknak köszönet a kitartásért, a buzdításért, és a csapat melletti kiállásért! A támogatóinknak, szponzorainknak köszönet a felajánlásokért, az anyagi, és az erkölcsi támogatásokért!

A Röszkei Sportkör vezetői és a magam nevében, szeretnék nagyon boldog ünnepeket kívánni, kis falunk minden egyes lakójának! Kívánom, hogy a közeledő Karácsonyi ünnepeket, családjukkal, szeretteikkel, gondtalanul boldogságban tudják eltölteni! Kívánom továbbá, hogy az elkövetkező év is, sikerekben-győzelmekben, erőben és egészségben kezdődjön, és teljen el mindenki életében!