Röszke Község Önkormányzata

SPORTKÖRI HÍREK

Tisztelettel köszöntöm a kedves olvasóimat, a Falusi Suttogó júniusi sportoldalán.

LABDARÚGÁS:

Véget értek az utánpótlás korú gyerekeknek rendezett tavaszi „Bozsik”tornák, az U-7, U-9, U-11, U-13, korosztályokban. Április elsejétől, május végéig, heti rendszerességgel, felváltva voltak a tornák-fesztiválok lebonyolítva, Mórahalmon, Rúzsán, Balástyán, és Kiskundorozsmán! Gyerekeink szorgalmasan jártak-járnak edzésekre, ahol a korosztályoknak megfelelő edzésterv alapján folyik a munka. A kicsikkel, U-7 U-9 Zámbó Dani és Szalma Geri foglalkozik, mindig alkalmazkodva egymáshoz, gyerekek és edzők! Minden korosztálynak, beleértve a felnőtteket is, a Facebookon történik az információ áramlása. Ez már úgy látszik, hozzátartozik a modern labdarúgás működéséhez. A szülő érdeklődik az edzőtől az edzésekről, tornákról, időpontokról, az edző természetesen közzéteszi az információkat a honlapon, mindenről, ami főleg a szülőket, és a gyerekeket-játékosokat érint. Az élet számos területén használják, a kommunikáció, és a kapcsolat teremtést-tartást nagyban elősegítő okos találmányt! Az edzésekről és a tornákról is rendszerességgel előfordulnak hiányzások, különféle családi események, vagy netán betegség miatt, ezért az utolsó tornán résztvevő gyerekek, akik eljöttek, szerepelnek a róluk készült képeken!

A következő, a kicsit idősebb korosztály, az U-11 és az U-13, akiknek az edzője Szekeres Zoli. Ő két korosztályt is gardíroz-treníroz, és jár velük, viszi és kíséri őket a Bozsik tornákra. Legtöbb esetben a tornák lebonyolításában, konkrétan, felügyelőként vagy játékvezetőként is, be kell segíteni a rendezvény sikere érdekében!

A sikeres „Bozsik” után, nagy a jókedv!

Az U-11 és az U-13 as gyerekek, már mérkőzéseket játszanak, a tornákon résztvevő környékbeli településekről érkező csapatokkal. A”villám” meccsek tizenöt-húsz percesek, körforgásban, a csoportban, mindenki játszik mindenkivel, keresztpályán, kézilabda és ötször kettes kapukra korosztályonként. Az Ő esetükben is az utolsó tornán készültek a képek!

Szeki és az U-13 tanítványok!

Utánpótlás U-19 korosztály „B” csoport:

A bordányi vereség után, itthon fogadtuk a Tömörkény KSE csapatát. Az ősszel kikaptunk tőlük, egy küzdő jó csapat benyomását keltették, és a táblázaton is jóval följebb foglalnak helyet! Csodák csodájára kitudott állni a csapatunk hiánytalanul, és még kettő tartalékunk is volt!!! A mérkőzés viszont nem úgy indult, mint ahogyan csapatunk azt elgondolta, ugyanis a huszadik percben 0-1, a huszonnyolcadik percben 0-2 volt az állás! A félidő után megemberelte magát a hazai gárda, és az ötvenötödik és a hatvanötödik percben lőtt gólokkal, egalizálták az eredményt. Sokáig úgy tűnt döntetlen lesz a végeredmény, ám a nyolcvan kilencedik percben, megszületett a győzelmet, és a három pont sorsát eldöntő gól! Mindenképp dicséretet érdemelnek a fiúk, főleg a második félidőben nyújtott játékukért!

Góllövőink: Mulati Dániel (2), Börcsök Gábor

A Tömörkény elleni siker után, én úgy gondoltam probléma nélkül utazhatunk a következő idegenbeli mérkőzésre, Székkutasra. Akkor a mérkőzés alatt, és most a cikkem írása közben is, erősen türtőztetni kellett magamat, hogy embereket ne bántsak meg a hozzászólásaimmal, vagy az írásommal! Tisztelet és köszönet azoknak a játékosoknak, akik az edzéseket látogatják, a mérkőzésekre elsőként jönnek, mert a szezon indulásánál (húsz játékos) majdhogynem könyörögtek, hogy az U-19 be nevezzem be őket!!! Hová tűnt az adott szó súlya, ha egyszer valamit megígértem vállaltam, akkor azt végig is csinálom bármi áron! Ezekből a gyerek emberkékből lesznek egyszer majd felnőttek, de vajon mienek? Most még az a dicsőség, ki bulizott nagyobbat, ki rúgott be jobban a hét végén a mérkőzés előtt? A szülők felelősségét nem is akarom itt most firtatni, valószínűleg ha a szülők nem, majd a nagybetűs ÉLET fogja a pofonjaival a helyükre rakni őket, csak az nagyon fog akkor fájni!!!                        A mérkőzésről talán csak annyit: úgy voltunk tizenegyen, hogy a legnagyobb „sztárocskáért”már az indulásnál a busszal, házhoz kellett menni, egy lelkes kis játékos hamis igazolással játszott, és még ráadásként, a mérkőzés negyvenharmadik percében jogos kiállítás a Röszkétől!!! Kikaptunk nyolc-egyre!

Góllövőnk: Börcsök Gábor

Következett, a bajnokság utolsó, és egyben hazai mérkőzése, amelyen fogadtuk, a ST. Mihály FC SE csapatát. Csodák-csodája kitudott a csapat állni a mérkőzésre, és még három tartalék játékos is szóhoz jutott, a játék folyamán! A kezdő sípszó után, mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe. Egyenlő erők csaptak össze ezen időszakban, helyzetek maradtak ki itt is ott is. Majd a Röszke a huszonnegyedik és a huszonhatodik percben, gyors két góllal előnyre tett szert. A vendégek a harminckilencedik percben tudtak szépíteni, így a félidő kettő egyes hazai előnnyel zárult. A második félidőben is a küzdelem dominált, de a hazaiak, köszönhetőleg a cseréknek is, rúgtak még négy gólt, a vendégek erre csak az utolsó percben tudtak válaszolni, így győzelemmel zárta az U-19 a bajnokságot, és a három pontot is itthon tudta tartani! Mérkőzés után az egyesület megvendégelte a csapatot! A bográcsos marhapörköltet, Vass Józsi és fia Vass Gergely készítette el, hálás köszönet érte a csapat nevében!!!

Góllövőink: Babarci Márk, Deák Olivér (2), Ménesi Gergő (3)

Szalma Gábor edző, és a ST. Mihályt legyőző tanítványai!

MEGYE II FELNŐTT BAJNOKSÁG

A Csanádpalotai idegenbeli győzelem után, hazai környezetben fogadtuk a Tömörkény KSE csapatát, akiktől az ősszel sajnos kikaptunk egyetlen egy góllal. Most adódott a visszavágás lehetősége. Úgy is indult a mérkőzés, már a tizedik percben megszületett a vezető találat! A huszonkilencedik percben már kettő volt az előny, pedig a Tömörkény küzdött harcolt, nem adta könnyen magát. A küzdésüknek még is lett az eredménye, a negyvenötödik percben sikerült részükről a szépítés, kettő-egy. A gól vérszemet adott a vendégeknek a második félidőben, egyre nehezebben vezettek támadást a hazaiak, a helyzetek pedig ki lettek hagyva! A hatvanhatodik percben egyenlített a vendég alakulat! A mérkőzés végéig nem változott az eredmény, a küzdelem dominált mind kettő csapat részéről!

Góllövőink: Bajusz Róbert, Pipic Barnabás

A hazai nem várt döntetlen után, a H-FEST Székkutas TC vendégei voltunk. Nem lehetett megjósolni előre a mérkőzés kimenetelét. A hazaiak, ha győznek, megvan nekik mögöttünk a dobogó harmadik foka, ami nekik is feljutást jelent ugyan úgy, mint a Röszkének a második hely! A kezdő sípszó után a hazaiak, teljes erőbedobással neki támadtak a vendégeknek, és ezt a lendületet meg is tartották a kilencvenedik percig! Sajnos már a hetedik percben, egy óriási kapus hiba után, megvolt nekik a vezetés, (viszont a mérkőzés folyamán, egy tizenegyes hárításával, helyrehozta kapusunk a hibáját)! Az elején ekkor, nagyon beszorultak a vendégek! Sorozatos támadásokat vezetve, a harmincnegyedik percben jött a második gól, kettő-nulla, ez nem is változott a szünetig. A második félidő is hazai rohamokkal kezdődött, a Röszkének is megvoltak a helyzetek, csak szokás szerint kimaradtak! A hatvanegyedik percben sajnálatunkra megint változott az eredmény, három-nulla! A támadások és helyzetek továbbra is megvoltak mind két oldalon, de az eredmény már nem változott.

Elérkeztünk a 2017-2018 megye kettes bajnokság utolsó hazai mérkőzéséhez, amikor is közönség búcsúztató mérkőzésen fogadtuk, a ST. Mihály FC SE csapatát. A kilencven perc összegzése alapján írhatom, hogy nem forgott veszélyben a Röszke győzelme! Volt ezen a mérkőzésen minden, korai gól, és aztán még négy találat, sárga lapok, piros lapok ide-oda, berúgott tizenegyes-kimaradt tizenegyes, és természetesen a végén az öröm! Szépen búcsúzott ez a tartalékosan felálló csapat, a közönségétől!

Góllövőink: Ördögh Kristóf (3), Berta Martin (2).

Az utolsó hazai mérkőzésen pályára lépő, győztes alakulat!

Sajnos a cikkemet hamarabb kell leadni, mint a bajnokság vége, így a következőben megjelenő Suttogóban fogok beszámolni, az utolsó mérkőzésünkről, amit Csengelén fog lejátszani a csapat. Természetesen a táblázatot és az akkorra talán eldőlt „jövőről” is tudom informálni, a csapatért izguló szurkolóinkat!  A lényeges dolgok már eldőltek, jelen állás szerint a megye kettes bajnokságot a Makó II csapata nyerte! A megye egyes feljutás jogát a második helyezett Röszke SK, és a harmadik helyezett H-Fest Székkutas TC harcolta ki! A megyei szövetségtől már meg is érkezett a felkérés, a magasabb osztályba (megye I) lépésről, és a regisztrációról! Kellemes, és egyben nehéz, felelősség teljes döntéshozás előtt áll, az egyesület és a labdarúgó szakosztály vezetése!!! Sajnos problémák vannak! Anyagi természetű az egyik, egyedüli támogatóként az önkormányzat, húsz százalékkal kevesebb támogatást biztosít a továbbiakban, a civil szervezetek részére, így a sportkör részére is, ez nagyon behatárolja a döntéshozók lehetőségeit! A másik, az utánpótlás kérdése, ha maradunk a megye kettőben, vagy elfogadjuk a felkérést a megye első osztályba, ugyanazok a követelmények! Vagyis, indítanunk kell egy U-19 et, és még egy utánpótlás csapatot, ami lehet U-14, U-16, vagy U-18 tetszés szerint, ebben nincs előírás!!! Sajnos az U-19 ifi, olyan amilyen, véleményem szerint egy széteső társaság (tisztelet a néhány kivételnek), akiket nem hat meg, hogy esetleg az Ő ki nem állásuk miatt hiúsul meg, a felsőbb osztályba lépés, vagy a megye kettőben maradás!!! Milyen megoldás lehet, ha nincs pénz, nincs gyerek, valószínűleg, megye három-megye négy, vagy a lehető legrosszabb, a megszűnés??? Számomra elkeserítő még rágondolni is, mikor a csapat és edzője Pördi Péter, nem mindennapi megszokott dolgot vitt véghez, a megye háromból feljutóként, a megye kettőből is azonnal, az első évben kiharcolta a feljutás lehetőségét!!! Elismerés jár nekik érte!!!