TÁMOGATÓINK:

Röszke Község Önkormányzata

SPORTKÖRI HÍREK

Tisztelettel köszöntöm a kedves olvasóimat, a Falusi Suttogó áprilisi sportoldalán.

Labdarúgás: A hideg szeszéjes tavaszi időjárás, áthúzta az utánpótlás csapataink tornáit is! Kellett halasztani-áthelyezni későbbre tornát, mert nem sok értelmét látták a rendezők a lebonyolításnak, a gyerekek védelmében, majd jó időben lesz lebonyolítva!

Az U - 7 és az U - 9 korosztályú gyerekeink, Rúzsán vettek részt egy „Bozsik” fesztiválon, Szeki Zoli és Zámbó Dani felügyelete mellett, igyekeztek leküzdeni a pályán kiépített akadályokat! Első kép a megérkezés, és a megnyitó előtti pillanatot örökíti meg. A második képemen, már a játékokban elfáradt, és a hazaindulásra váró futballista palánták, támasztják a kis buszunkat!

Megye II U – 19 bajnokság: A legidősebb utánpótlás csapatunknak, egyelőre nem kedvez a szerencse a tavaszi bajnokságban! Az Apátfalvi vereség után, a Nagymágocs mérkőzést elkellett halasztani a pálya használhatatlansága miatt, viszont azóta már le lett játszva, és sajnos (3–1) vereséget szenvedett csapatunk!

Sorrendben a Szőreg elleni mérkőzés is el lett halasztva, az ellenfél kérésével megegyezve! Következett a Kiszombor elleni vendégjáték, ahol már biztató pillanatokat is láttunk a Röszke játékában, de sajna kikaptunk (3-0) ra!

A 21. fordulóban a Sándorfalvát fogadtuk hazai környezetben. Jó felállásban tudtunk pályára lépni, a nálunk jobban szereplő vendégekkel szemben. Küzdött hajtott a csapat, helyzetek maradtak kihasználatlanul, nem látszott a tabellán lévő külömbség, a pályán játék közben! Már úgy nézett ki, hogy döntetlen lesz a találkozó, amikor a vendégek „találtak” egy gólt!!! Kikaptunk egy-nullra!

Következett a Móravárosi Kinizsi elleni vendégjáték Szegeden. Ideális időben, nagyon rossz talajú pályán, jó játékkal nyert a csapat, három-egyre!?

Következő fordulóban, szabadnapos lesz a Röszke U – 19.

Megye II felnőtt bajnokság: Az Apátfalva elleni, Makón, műfüvön lejátszott győzelem után megint Makón találtuk magunkat, mivel most a mi pályánknak ártott volna, ha a kiírásnak megfelelően, itthon játsszuk le a mérkőzést. A látottakról röviden: az első félidő a Makóé volt, míg a második félidő a Röszkéé! Álmosan sok hibával játszottuk le az első félidőt, ami kettő-nullás hazai vezetéssel zárult. A második félidőre egy másik Röszke jött ki az öltözőből, mégis a Makó rúgott gólt, három-null nekik! Sajnos ekkor jött az ébredés, elkezdett játszani a Röszke, sorra vezette a jó támadásokat, és jöttek a gólok is! Formás támadás után, Ördögh Kristóf köszönt be a hazaiak kapujába, (3-1). Beszorult a Makó a kapuja elé, a hetvenötödik percben, jött Pipic Barnabás és (3-2). Jól játszott a Röszke, a vendégek cserélgettek, húzták az időt, mindenki az egyenlítő gólt várta, mert a levegőben lógott! Sajnos a nagy akarat, mindenki támadott már, és egy üresen hagyott ember a nyolcvanötödik percben eldöntötte végérvényesen (4-2) a mérkőzést!!!

A következő mérkőzésünket, Kiszomborral vendégként játszottuk. Szó szerint játszottuk, méghozzá nagyon jól, pedig a hazaiak nagyon készültek ellenünk! Sajnos én csak a félidőig láttam játszani a csapatot, mert az ifistákat haza kellett szállítani, de a látottak alapján, egy csapat volt a pályán, és ez a Röszke volt!!!

Góllövőink: Pipic Barnabás (2), Ördögh Kristóf, Papdi Csaba.

A következőkben itthon fogadtuk a Mindszent csapatát, akiktől az ősszel igen kemény mérkőzésen kikaptunk, itt volt a lehetőség a revánsra! A várakozásoknak megfelelően kemény, és nehéz mérkőzés volt, egy kicsit akadozott a gépezet, de a harminchatodik percben jött a gól, félidő 1-0 ide! A második játékrész tükörképe volt az elsőnek, küzdés, kemény játék, kimaradt helyzetek. Egyet azért mégis sikerült rúgni a nyolcvanadik percben, és eldőlt a három pont sorsa!

Góllövőink: Pipic Barnabás, Fodor Norbert.

A következő fordulóban Domaszéken vendégeskedtünk a Móravárosi Kinizsi vendégeként!  A hír az volt, hogy készülnek ellenünk, az őszi vereséget meg akarják torolni! Már előzőleg a Mindszent elleni meccsről írtam, hogy „akadozott a gépezet”, Domaszéken már az öltözőben a mérkőzés előtt elkezdődött! Előre bocsájtom, a Röszke egyénileg és csapatként is jobb a Kinizsinél, de ezen a mérőzésen, a hazaiak csúsztak másztak kapartak, nem volt nekik lehetetlen, és akarattal óriási lelkesedéssel tartották otthon a három pontot! Én gratulálok nekik, de hozzáteszem, magunkat vertük meg (2-1) ezen a mérkőzésen!!!

A mérkőzésről: egyik oldalt, bizonytalan sok hibával játszó vendégek, a másik oldalt, mindent egy lapra feltevő, és támadó hazaiak. Tudom a fociban nincs „ha” és a „volna”, de óriásit és nagy helyzeteket hagytunk ki, igaz a Kinizsi is. Nem a keserűség mondatja velem, de a helyzetek alapján az ikszet megérdemeltük volna!!!

Góllövőnk: Papdi Szabolcs.

Cikkem leadása után egy nappal, az időjárás miatt elhalasztott mérkőzésre kerül sor, hazai környezetben fogadjuk a SZVSE II együttesét. Ha a csapatunk tud javítani a Domaszéken látott játékán, még akkor is nehéz mérkőzésre lehet számítani! Az őszi derbi Szegeden, a nyolcvanhetedik percben dőlt el, sajnos pontok nélkül kellett hazajönnünk, pedig ott voltak a kezünkben sokáig!!!