2017.ÁPRILIS.

TÁMOGATÓINK:

Röszke Község Önkormányzata

Tisztelettel köszöntöm a kedves böngészőt, honlapunk áprilisi sportoldalán.

LABDARÚGÁS: Szabadnappal kezdte a korosztálya bajnokságát, az U-16 os csapatunk! A Zsombó csapata, még a bajnoki rajt előtt közvetlen, visszalépet a küzdelmektől!!! Így első mérkőzésüket, idegenben Kiszomborban kezdték, meglepő győzelemmel!

A Kiszomborban győztes csapat.

15. Forduló: Kiszombor KSK – Röszke SK: 2 – 6 (2-3) Ki voltak éhezve a focira a vendégek, ez meglátszott az egyéni, és csapatjátékon egyaránt! A kiemelkedő egyéni játék húzta a csapatot is, és ahogy a gólok szaporodtak a játék színvonala is emelkedett. A vendégek legjobbja Császár Norbi volt!

Góllövőink: Borsos Péter, Császár Norbert (2), Kovács Dávid, Vajas Tamás (2).

16. Forduló: Csongrád TSE – Röszke SK: 5 – 4 (0-3). Ősszel hazai pályán nagyon megvert bennünket a Csongrád, most itt volt az alkalom a visszavágásra. Álomszerűen indult a mérkőzés! Egymás után rúgta a gólokat a Röszke, jól játszottak egyénileg és csapatként is, hozták a Kiszombori formájukat! A hazaiak egyszerűen nem tudtak ellenállni!!! Nem tudom a szünetben mi történt a vendégekkel, de a hazaiak öt perc alatt kiegyenlítettek!!! Új fordulattal megint a vendégek szerezték meg a vezetést, de nem örülhettek sokáig, mert a hazaiak megint egyenlítettek. Nagyon izgalmassá vált a mérkőzés, mindkét csapat nyílt sisakkal támadott, az idegek harca is a pályán zajlott, és ebből a Csongrád jött ki győztesen! A nyolcvanegyedik percben eldöntötték a maguk javára a mérkőzést, és ezzel nagyon megszenvedve, de otthon tartották a három pontot! A vendégek legjobbja Császár Norbi volt!

Góllövőink: Császár Norbert (3), Szabó Gábor.

17. Forduló: Röszke SK – UTC 1913 Labdarúgó KFT: 4 – 0 (3-0).

Vasárnap délelőtt tíz órakor kezdődött a mérkőzés, hazai pályán, kellemes tavaszi időben, jó talajú pályán, tehát minden adott volt a jó mérkőzéshez, és a győzelemhez!

Az UTC csapatát legyőzők!

Azonnal támadásba lendült a társaság, igaz idegesen kapkodva, de szép lassan kapujuk elé szegezték a vendégeket! A támadások meghozták az eredményt is gólok formájában! Állandósult a Röszke fölénye, nem engedték kibontakozni a vendégek csatárait, így maga biztosan itthon tartották a három pontot.

Góllövőink:Szabó Gábor (2), Kovács Dávid, Császár Norbert.

„Bozsik” torna Mórahalom: U-7-9.

Sikeres tornákon vannak túl az U-7-9 es gyerekeink. Mórahalmon, a korosztályuknak szervezett tornán játszhattak, környékbeli települések gyerekeivel. Szalma Gergő és Zámbó Dániel edzők, a felkészítőjük. Tanulják a foci rejtelmeit, ismerkednek a játék szabályaival, a mérkőzések hangulatával!

„Bozsik” torna Mórahalom: U-11-13.

Ugyancsak Mórahalom a házigazdája az U-11-13 as korosztályú gyerekek tornájának is. Szekeres Zoltán edző csapatát most, Szalma Gábor edző vezette, irányította, készítette fel a rövid, „villám” mérkőzésekre. Ők is a környékbeli csapatok korosztályos gyerekeivel játszottak, harcoltak a győzelmekért!

Megye III Homokhát Csoport

17. Forduló: Zákányszék – Röszke SK: 0 – 5 (0-2).

A Zákányszék elnöke telefonos beszélgetésünkben azzal bátorított, hogy ha majd megyünk hozzájuk, „vért itatok a játékosokkal” mondta, a Röszkét mindenképpen megfogják verni! Hát ehhez képest sem én, sem Ő nem volt jelen a mérkőzésen, munkahelyi elfoglaltság miatt! Az eredmény pedig magáért beszél, nem hiszem, hogy kellene magyarázni!

Góllövőink: Berta Martin, Pipic Barnabás (2), Tanács Attila, Csehó Béla.

18. Forduló: Röszke SK – Ásotthalmi TE: 8 – 0 (4-0).

Igazi örömfocival szórakoztatták egymást, és a közönséget a hazai játékosok! A kilencedik percben megkezdte a gólgyártást a csapat, és a nyolcvanhetedik percben a nyolcadikkal fejezték be, itthon tartva ezzel a győzelemmel a három pontot!

Az Ásotthalom elleni győzők!

Nem volt egy súlycsoportban a két gárda! Igazságosan megosztották a gólokat a hazaiak, négyet az első félidőben, négyet a második félidőben lőttek a vendégek kapujába! Megérdemli a dicséretet a csapat mindenegyes tagja, a harcos, jó játékáért!

Góllövőink: Pipic Barnabás (4), Szurcsik Péter (2), Berta Martin, Hoffmann Zsolt.

19. Forduló: ST. Mihály FC Sportegyesület – Röszke SK: 0 – 2 (0-0).

Nem fogadta kegyeibe az időjárás a mérkőzésre kilátogatókat, és a játékosokat egyaránt!  Helyenként viharos szél gátolta a játék kialakulását, és így rá is nyomta bélyegét a mérkőzés színvonalára!

Góllövőink: Szurcsik Péter, Tanács Attila.

20. Forduló: Röszke SK – Dóc KE: 3 – 2 (2-1).

Ideális futball idő, jó pálya, népes szurkoló gárda mindkét oldalon, tehát adottak voltak a körülmények egy izgalmas jó mérkőzésre! Vágyott a hazai gárda a visszavágásra, az őszi sima négynullás vereségért, a vendégek pedig a három pontért jöttek Röszkére! Végig izgalmas volt a mérkőzés, annak ellenére, hogy kettő nullára is vezettek a hazaiak már az első félidőben. A szünet előtt szépített a Dóc, így megmaradt az esélyük. A második félidő talán a vendégeké volt, ebben a játék részben jobban akartak, és ki is egyenlítettek! Az I re a pontot mégis a Röszke tette fel, a nyolcvanhetedik percben rúgott győztes góllal, itthon tartva ezzel a három pontot! A küzdésért a győzni akarásért dicséret jár a csapatnak!

Góllövőink: Szurcsik Péter, Pipic Barnabás, Csehó Béla.